- دوشنبه 26 مهر 1400

 
 
 
 
 
حقوق بشر
پناهندگی / اقامت
مهاجرت/انتگراسیون
جامعه/روحی-اجتماعی
مصاحبه / گفتگو
دیدگاه ها
ترجمه
پایان نامه
در دیگر رسانه ها
فیلم و صدا
درباره من
درباره سایت
Asyl / Aufenthalt
Menschenrechte
Über
 
 
اخراج پناه جویان از آلمان، در چهارچوب پیمان دوبلین، معلق شد چاپ ارسال به دوست
05 فروردين 1399

حنیف حیدرنژاد- سایت اینترنتی تلویزیون کانال یک آلمان به تاریخ 23 مارس 2020 خبر می دهد که به گفته اداره بامف (اداره امور پناهندگی و مهاجرین)، اخراج پناهجویان در چهارچوب قرارداد دوبلین معلق شده است. در مورد اینکه بعد از پایان بحران کرونا، تکلیف آنهائی که یک بار به آنها حکم اخراج داده شده بوده، چه می شود و اینکه آیا آنها در آلمان باقی خواهند ماند یا پرونده اخراج آنها دوباره به جریان می افتد، چیزی نوشته نشده است. آنچه در این خبر آمده، این است که وزارت کشور آلمان و اداره امور پناهندگی (بامف)، جزئیات بیشتر در این مورد را در مصوبه ای که بعدا بیرون داده خواهد شد، اعلام خواهد کرد. همچنین در این خبر هیچ حرفی از آنهائی که در کلیساها پناه گرفته اند، زده نشده است.
آنچه مشخص است، به دلیل بحران کرونا، آلمان موقتا پناهجوئی را به دیگر کشورهای پیمان شنگن اخراج نکرده و از آن کشور ها نیز کسی را که قرار است به آلمان اخراج  شود را نخواهد پذیرفت. اینکه این تصمیم برای چه مدتی است، هنوز مشخص نمی باشد. همچنین هنوز هیچ مصوبه ای در سطح اتحادیه اروپا در این مورد  صادر نشده است.
در مورد اخراج پناجویان به کشورهای مبداء، اداره امور پناهندگی تاکید کرده که این اخراج ها انجام خواهند شد، در عمل اما، به دلیل آنکه پرواز هواپیماها به دلیل بحران کرونا متوقف شده است، این اخراج ها نیز فعلا متوقف شده اند.
در سال 2019 جمعا 22.097 پناهجو از آلمان اخراج شدند که از این تعداد 8423 نفر آنها در چهارچوب قرارداد دوبلین به دیگر کشورهای عضو این پیمان اخراج  شده اند.
بیشترین اخراج ها در سال به مقصد کشورهای ایتالیا، آلبانی، فرانسه، گرجستان و صربستان بوده است. پناهجویان اخراجی بیشتر از کشورهای آلبانی، نیجریه و گرجستان بوده اند.
در نیمه اول سال 2019 ، 18 ایرانی پناهجو از آلمان به مقصد ایران و در همین بازه زمانی 365 نفر هم به مقصد دیگر کشورهای عضو شنگن اخراج شده اند.
 
 
 

hanifhidarnejad@yahoo.de | استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است | Copyright©www.hanifhidarnejad.com 2005-2021