- شنبه 2 تير 1403

 
 
 
 
 
حقوق بشر
پناهندگی / اقامت
مهاجرت/انتگراسیون
جامعه/روحی-اجتماعی
مصاحبه / گفتگو
دیدگاه ها
ترجمه
پایان نامه
در دیگر رسانه ها
فیلم و صدا
درباره من
درباره سایت
Asyl / Aufenthalt
Menschenrechte
Über
 
 
اسناد کنفرانس بوخوم؛ 12 تا 15 سپتامبر 2019 چاپ ارسال به دوست
30 شهريور 1398
عکس ‏‎Hanif Hidarnejad‎‏
اسناد کنفرانس بوخوم؛ «ایران،۴۰سال انقلاب،۴۰سال دیکتاتوری اسلامی،۴۰سال مقاومت و ایستادگی»

"انجمن یاری‌رسانی پزشکی به پناهجویان شهر بوخوم" از تاریخ ۱۳ تا ۱۵سپتامبر ۲۰۱۹ یک کنفرانس سه روزه به مناسبت چهلمین سال انقلاب در ایران برگزار کرد.
مجموعه حاضر اسناد مختلف مرتبط با این کنفرانس را به زبان فارسی و آلمانی در مورد اهداف این کنفرانس، برنامه، موضوعِ سخنرانی ها و سخنرانان را در اختیار عموم قرار می دهد. هدف این مجموعه آن است تا تجارب این کنفرانس به دیگر ایرانیان در دیگر کشورهای غربی منتقل شود. به امید آنکه با استفاده از این تجربه بتوان در همبستگی و در حمایت از مبارزه مردم ایران اقدامات تاثیر گذارتری برای آگاه گردن مردم کشورهای غربی انجام داد. با آگاه کردن مردم در کشورهای غربی می توان امیدوار بود تا آنها در کشورشان در همبستگی با مردم ایران و مبارزه آزادیخواهانه شان به سیاستمداران کشورهای خود فشار آورده تا از حمایت مستقیم و غیر مستقیم از جمهوری اسلامی دست برداشته و بجای آن از خواست مردم ایران برای گذار از جمهوری اسلامی و ایجاد یک حکومت دمکراتیک، سکولار و مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر دفاع و حمایت کنند.

در مورد "انجمن یاری‌رسانی پزشکی به پناهجویان شهر بوخوم"
انجمن یاری رسانی به پناهجویان، یک انجمن حقوق بشری مستقلِ غیر دولتی، غیر حزبی وغیر مذهبی می باشد که در سال 1997 در شهر بوخوم آلمان تأسیس شده است. هدف اولیه این انجمن از جمله مبارزه با قوانین تبعیض آمیزی بود که پناهجویان را از یک حق انسانی، یعنی برخوردار بودن از امکانات برابر درمانی محروم می کرد. این انجمن با ایجاد شبکه ای از پزشکان از تخصص های مختلف، این امکان را ایجاد کرد تا افراد بدون کارت اقامتی یا پناهجویان و آندسته از خارجیانی که هنوز اقامت ثابت پیدا نکرده و نمی توانستند در چهار چوب محدودیت های قانونی از یکسری خدمات درمانی برخوردار شوند، با مراجعه به این انجمن به پزشکانی که با این انجمن همکاری می کردند، ارجاع داده شوند. پزشکان داوطلب این مراجعین را به طور رایگان و بدون ثبت مشخصات پرسنلی پذیرش می کردند.
به تدریج و پس از سال ها این انجمن گسترش پیدا کرد. تمرکز اصلی این انجمن کار با بازماندگان شکنجه است و یکی از پنج مرکزی می باشد که در آلمان بطور تخصصی با جان به دربردگان از زندان و شکنجه کار می کند. علاوه برآن، پناهجویانی که قربانی خشونت جنسی بوده یا ضربه شدید روحی خورده اند نیز در اولویت پذیرش قرارد دارند.
امروز این انجمن 17 نفر کارمند دارد و در بخش های زیر به مراجعین پاسخ می دهد:
- ارجاع بیماران بدون کارت اقامتی به شبکه ای از پزشکان داوطلب
- بخش مددکاری اجتماعی در زمینه امور پناهندگی و اقامت بزرگسالان
- بخش مددکاری اجتماعی در زمینه امور پناهندگی و اقامت نوجوانان پناهجوی بدون سرپرست
- بخش رواندرمانی - بخش حقوق بشر و امور بین الملل  

مراجعین این انجمن را پناهجویان از کشورهای مختلف تشکیل می دهند، ایرانیان از آغازِ تاسیس این انجمن یکی از اصلی ترین مراجعین بوده اند.

نام انجمن به آلمانی
Medizinische Flüchtlingshilfe  e.V. Bochum
آدرس اینترنتی
https://mfh-bochum.de

***
اسناد گردآوری شده در این مجموعه به ترتیب تاریخ وقوع یا انتشار ردیف شده اند:
***
انعکاسات مطبوعاتی
- گزارش اول دویچه وله: کنفرانس ایران در بوخوم؛ «مسئله شاه زائر و روحانیت تشنه قدرت»
- گزارش دوم دویچه وله: کنفرانس ایران در بوخوم؛ اقلیت‌ها ناراضی، زنان معترض و اقتصاد ورشکسته

***
ویدئو ها
ویدئوهای سخنرانی و  میزگردها

سایر ویدئوها

***
پوستر ها

عکس استفاده شده برای سرتیتر اطلاعیه اول
005-IRAN-Konfrenz-Ankundigung-1

عکس استفاده شده در میانه اطلاعیه اول
عکس میانی اطلاعیه

پوستر رسمی کنفرانس
0-Poster-IRAN-Konfrenz-2019 
 
 

hanifhidarnejad@yahoo.de | استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است | Copyright©www.hanifhidarnejad.com 2005-2024