- پنجشنبه 9 آذر 1402

 
 
 
 
 
حقوق بشر
پناهندگی / اقامت
مهاجرت/انتگراسیون
جامعه/روحی-اجتماعی
مصاحبه / گفتگو
دیدگاه ها
ترجمه
پایان نامه
در دیگر رسانه ها
فیلم و صدا
درباره من
درباره سایت
Asyl / Aufenthalt
Menschenrechte
Über
 
 
کنفرانس «ایران،۴۰سال انقلاب،۴۰سال دیکتاتوری اسلامی،۴۰سال مقاومت و ایستادگی» (بوخوم؛ آلمان) چاپ ارسال به دوست
12 مرداد 1398

عکس ‏‎Hanif Hidarnejad‎‏


انجمن یاری‌رسانی به پناهجویان شهر بوخوم از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت این انجمن مراجعه کنید.
دوستان عزیز، انجمنی که من در آن کار می کنم یک کنفرانس سه روزه به مناسبت چهلمین سال انقلاب در ایران، از 13 تا 15 سپتامبر 2019 برنامه ریزی کرده است. توجه شما را به اطلاعیه و برنامه کنفرانس که در زیر می آید جلب می کنم. به امید دیدن آنانی که می توانند در این برنامه شرکت کنند. لطفا در انتشار و تکثیر آن همراهی کنید. حنیف حیدرنژاد


***
کنفرانس ایران- انجمن یاری رسانی به پناهجویان شهر بوخوم از تاریخ 13 تا 15 سپتامبر 2019

اوائل سال 2019 انقلاب ایران وارد 40 سالگی خود شد. جنبشی که ابتدا با حرکتی انقلابی شروع و به سقوط شاه منجر شد و خواستار آزادی، دمکراسی و عدالت اجتماعی بود، در پایان به یک دیکتاتوری اسلامی ختم شد. با تصاحب قدرت توسط آیت الله خمینی، پیگرد سیاسی و سیستماتیک آنانی که خواهان دمکراسی و آزادی بودند شروع شد. این سرکوب تا امروز همچنان ادامه دارد. به همین مناسب انجمن یاری رسانی پزشکی به پناهجویان شهر بوخوم برخی فعالین ایرانی، جان به دربردگان از زندان و شکنجه، بازماندگان و خانواده های آنان و شاهدین را دعوت کرده است تا امکانی فراهم شود که به نقض حقوق بشر در40 سال گذشته نگاهی انداخته، خاطره قربانیان گرامی داشته شده و از جنایتکارن نام برده شود. کنفرانس در شرایطی برگزار می شود که سیاست تهاجمی ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی برعلیه رژیم ایران این خطر را ایجاد کرده که ناخواسته این کشور به یک میدان جنگ تبدیل شود. با چنین پیش زمینه ای سوال این است که چگونه می شود تغییری در جهت یک دمکراسی مشارکتی بر اساس خواست مردم ایران، با روش های مسالمت آمیز شکل بگیرد؟

کنفراس سه روزه به زبان فارسی و آلمانی برگزار خواهد شد. زمان برگزاری کنفرانس از 13 تا 15 ماه سپتامبر 2019 می باشد. مکان کنفرانس در مرکز فرهنگی "بوخوم لانگِن دِریا" می باشد. کنفرانس به لحاظ مالی از سوی "بنیاد محیط زیست و توسعه ایالت نورد راین وستفالن" و سازمان "نان برای جهان" و سازمان "همدردی(میزِریو)" حمایت می شود.

ورودیه شرکت در کنفرانس برای سه روز 15 یورو، با تخفیف 8 یورو می باشد.(تخفیف شامل دانشجویان، پناهجویان، بیکاران و افرادی می شود که از کمک های دولتی استفاده می کنند.)
ورودیه برای یک روز: 5 یورو. برای افرادی که از قبل اسم خود را ثبت کرده اند روز شنبه و یکشنبه، در رستوران مرکز فرهنگی، با پرداخت 5 یورو ناهار سرو می شود.

***
کنسرت شاهین نجفی
روز جمعه 13 سپامبر 2019، شاهین نجفی هنرمند معروف، رَپر، آهنگساز و ترانه سرا و فعال حقوق بشر ساعت 19:30 برنامه خواهد داشت. شاهین نجفی در ترانه های خودش با صدائی بلند و به سبک های مختلف سیاست های رژیم ایران و نقض سیستماتیک حقوق بشر توسط این نظام را به نقد کشیده است. در سال 2012 و بار دیگر در سال 2015 حکومت ایران برعلیه او به صدور فتوا پرداخته و برای سرش جایزه تعیین کرد، امری که البته باعث ترس این هنرمند نشد. کنسرت شاهین نجفی بخشی از کنفرانسی است که انجمن یاری رسانی پزشکی به پناهجویان در شهر بوخوم سازماندهی کرده است.

بلیط این کنسرت برای شرکت کنندگان در کنفرانس 15 یورو است. قیمت بلیط به شکل پیش فروش از طریق مرکز فرهنگی «بوخوم لانگِن دِریا» 15 یورو. خرید در شب اجرای برنامه 20 یورو.(با تخفیف 15 یورو می باشد. تخفیف شامل دانشجویان، پناهجویان، بیکاران و افرادی می شود که از کمک های دولتی استفاده می کنند.)
برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام، جزئیات برنامه و غذا با آدرس زیر تماس بگیرید:


نظر به محدود بودن ظرفیت سالن برای 100 تا 120 نفر، بهتر است از طریق ایمیل برای ثبت نام اقدام کنید. مهلت ثبت نام تا 5 سپتامبر 2019 می باشد.
برای ثبت نام شما به اطلاعات زیر نیاز داریم: نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، اینکه آیا در روز شنبه یا یکشنبه مایلید در رستوران محل کنفرانس ناهار میل کنید و اینکه مایلید چه نوع غذائی بخورید، با گوشت مرغ، بدون گوشت/ وِگان. لطفا بنویسید که مایلید در برنامه کنسرت شاهین نجفی هم شرکت کنید یا خیر.

ثبت نام تا تاریخ 10.09.2019 از طریق ایمیل زیر

برای افرادی که از قبل ثبت نام نکرده باشند، متاسفانه در رستوران محل برگزاری کفرانس برای روزهای شنبه و یکشنبه امکان صرف ناهار نیست.

***
آدرس مکان برگزاری کنفرانس
Kulturzentrum Bahnhof Langendreer
Wallbaumweg 108
44894 Bochum 
 
 

hanifhidarnejad@yahoo.de | استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است | Copyright©www.hanifhidarnejad.com 2005-2023