- دوشنبه 26 مهر 1400

 
 
 
 
 
حقوق بشر
پناهندگی / اقامت
مهاجرت/انتگراسیون
جامعه/روحی-اجتماعی
مصاحبه / گفتگو
دیدگاه ها
ترجمه
پایان نامه
در دیگر رسانه ها
فیلم و صدا
درباره من
درباره سایت
Asyl / Aufenthalt
Menschenrechte
Über
 
 
وقتی زنان بر دنیا حکومت کنند، همچون مردان چاپ ارسال به دوست
23 بهمن 1392
حنیف حیدرنژاد


تصورش را بکنید شما (یک مرد) تمام امور خانه، خانه داری و بچه داری را به عهده دارید. بچه را با کالاسکه به کودکستان می برید. در خیابان زنانی با نیم تنه ی لخت از کنار شما می دوند و می گذرند. (همانطور که الان مردان با سینه لخت در خیابان می دوند)، به کودکستان می رسید، مردی با پیشینه ی اسلامی از یکی از کشورهای عربی در کودکستان با حجاب کامل در حال کار است. در روزی گرم حسابی عرق می ریزد، بچه را به او تحویل می دهید.

در مسیر رفتن به خانه، سر هر چهار راه زنی ایستاده و به شما متلک می گوید و با شما سر جنگ دارد. سر یکی از کوچه ها چند تا زن ایستاده و از همان دور به شما متلک می گویند، زن دیگری در کوچه ئی خلوت نزدیک خانه شما مشغول ادرار کردن است. شما (یک مرد) اعتراض می کنید و آن زن ها شما را مسخره کرده و دست می اندازند. در مسیر رفتن به خانه، همان چند تا زن یک مرتبه از پشت به شما حمله کرده و در حالی که با چاقو شما را تهدید می کنند، پولتان را گرفته، تلفن دستی شما را گرفته و شما را مورد آزار و سوء استفاده جنسی قرار می دهند.

شما با سر و صورتی خونین به اداره پلیس می روید. به عنوان مردی که مورد آزار جنسی قرار گرفته با یک پلیس زن روبرو شده و باید داستان خودتان را توضیح دهید. آن پلیس زن بعد از آنکه داستان شما تمام می شود، شانه هایش را بالا انداخته و می گوید: داستان سرائی می کنی، باور نمی کنم.

با دلی شکسته به بیمارستان رفته و بعد از رسیدگی های پزشکی منتظر همسرتان می مانید. او به خاطر اضافه کاری نمی تواند به موقع به بیمارستان آمده و شما باید منتظر بمانید. بالاخره همسرتان می آید تا شما را به خانه برگرداند.

در مسیر رفتن به خانه از جزئیات ماجرا سوال می کند و اینکه چطور شد که اینطور شد؟ شما حقیقت را می گوئید. او با داد و فریاد می گوید تقصیر خودت است. وقتی با شلوار کوتاه و دمپائی صندل از خانه میزنی بیرون باید انتظار اینطور چیزها را هم داشته باشی. شما (یک مرد)، چه حالی بهتان دست می دهد؟

یک کارگردان زن فرانسوی، "الینور پوریات" تلاش کرده تا در یک فیلم کوتاه ده دقیقه ای که آن را در یوتیوپ منتشر کرده و تا کنون ( غروب 12 فوریه 2104) بیش از 3.5 میلیون نفر آن را دیده اند، حاکمیتِ تفکر و رفتار مرد سالار را به شیوه ای جدید به چالش بکشد.

فیلم را ببینید.
 
 

منبع:

Wenn Frauen die Welt regierten - wie Männer

 


 
 
 

hanifhidarnejad@yahoo.de | استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است | Copyright©www.hanifhidarnejad.com 2005-2021