- سه شنبه 8 خرداد 1403

 
 
 
 
 
حقوق بشر
پناهندگی / اقامت
مهاجرت/انتگراسیون
جامعه/روحی-اجتماعی
مصاحبه / گفتگو
دیدگاه ها
ترجمه
پایان نامه
در دیگر رسانه ها
فیلم و صدا
درباره من
درباره سایت
Asyl / Aufenthalt
Menschenrechte
Über
 
 

نامه سرگشاده به مریم رجوی


pan20

pan19
توقف اخراج یک پناه جوی ایرانی در آخرین دقایق با پادرمیانی مستقیم وزیر کشور آلمان چاپ ارسال به دوست
05 تير 1392

حنیف حیدرنژاد

سایت انتگراسیون، 26.06.2013: اخراج یک ایرانی پناه جوی ایرانی از آلمان به مقصد مجارستان درآخرین دقایق متوقف شد. بیم آن می رفت که وی از مجارستان به ایران اخراج شود.

ا. ا. به دلیل ورود غیرقانونی و نداشتن اوراق اقامتی در آلمان، به زندان اخراج در شهر "ردنسبورگ" در ایالت شلسویگ هولشتاین در شمال آلمان منتقل می شود. وی شش هفته را در یک سلول 9 متر مربعی به سر می کند. با این وجود وی می گوید "تحمل این وضع خیلی بهتر از آن است که به ایران اخراج شوم". در آنجا کمونیست ها تحت تعقیب هستند.


"ا. ا." دانشجوی 25 ساله رشته حقوق است که از طریق وبلاگش در ایران فعالیت می کرده است و  به دلیل ترس از دستگیری و اعدام کشور را ترک و به مجارستان می رود. او در تاریخ سوم ماه مای در مجارستان درخواست پناهندگی می دهد. درخواست او پس از مدت کوتاهی به عنوان کاملا بی پایه و اساس رد می شود. ا. ا. پس از آن تلاش می کند تا به دانمارک برود، ولی در مسیر عبورش به دانمارک توسط پلیس مرزی آلمان دستگیر می شود.

ا. اضافه می کند: "ما رژیم اسلامی در کشورمان نمی خواهیم، چرا که این رژیم، یک رژیم تروریستی است و در تلاشیم تا این وضع را عوض کنیم. به همین خاطر اگر به ایران اخراج شوم، تلاش خواهند کرد تا مرا اعدام کنند."
خانم "زولوای دویچمن" از فعالین شورای پناهجویان ایالت شلسویگ هولشتاین است. او به زندان اخراج سرکشی می کند. وقتی او از وضعیت
ا. ا. با خبر شد نامه ای برای "کمیسیون رسیدگی به شکوایه ها " ارسال می کند. پس از آن بود که "آندریاس برآیتنر" وزیر  کشور ایالت شلسویگ هولشتاین نیز دخالت می کند. او با ارسال ایمیل و سپس اس ام اس از همکار خود، هانس–پتر فریدریش وزیر کشور آلمان درخواست کرد  تا شخصا مانع از اخراج احسان ابری پناه جوی ایرانی شده و به دلایل انسانی با ماندن او در آلمان موافقت گردد. وزیر کشور آلمان نیز با این درخواست بطور موقت موافقت کرده و دستور توقف بازگردان ا. ا. به مجارستان را در آخرین دقایق صادر می کند. پرونده ا. اکنون در دست بررسی است.
پس از آن بود که روز دوشنبه 24 .06 .2013
ا. ا. از زندان اخراج، آزاد شد و فعلا در یک کمپ پذیرش پناه جویان در شهر "نوی مونستر" زندگی می کند.

بر اساس ارزیابی شورای پناه جویان ایالت شلسویگ هولشتاین
ا. ا. شانس خوبی دارد که در آلمان بماند و قبولی پناهندگی بگیرد. ا. ا. با چهره ای شاداب و هیجان زده در این مورد می گوید "می توانم آزادی را استشمام کنم. از اینکه می توانم در آلمان بمانم، در اینجا زندگی کنم خیلی خوشحالم. مادرم الان خیالش راحت است که من در اینجا در امنیت هستم، چون نیروهای امنیتی رژیم دائما مرا زیر نظر داشتند و تلفن ها ی ما را شنود می کردند."

ا. در نظر دارد تا در آینده از طریق اینترنت و وبلاگش به مبارزه  برای تغییر شرایط در ایران ادامه دهد.


حنیف حیدرنژاد
26.06.2013


منبع:
Friedrich stoppt Abschiebung eines Iraners
http://www.ndr.de/regional/schleswig-holstein/abschiebung289.html


عکس:
mobil.shz.de


آخرین مطالب:
 
 
 

hanifhidarnejad@yahoo.de | استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است | Copyright©www.hanifhidarnejad.com 2005-2024