- پنجشنبه 9 آذر 1402

 
 
 
 
 
حقوق بشر
پناهندگی / اقامت
مهاجرت/انتگراسیون
جامعه/روحی-اجتماعی
مصاحبه / گفتگو
دیدگاه ها
ترجمه
پایان نامه
در دیگر رسانه ها
فیلم و صدا
درباره من
درباره سایت
Asyl / Aufenthalt
Menschenrechte
Über
 
 
انتقاد سردبیر مدیا پارت از دموکراسی در فرانسه چاپ ارسال به دوست
14 فروردين 1392

انتقاد سردبیر مدیا پارت از دموکراسی در فرانسه

یورو نیوز، 03.04.2013: پنهانکاری ژروم کائوزاک، وزیر پیشین بودجه فرانسه درخصوص داشتن حساب بانکی اعلام نشده در سوئیس به مهم ترین موضوع دیدار امروز فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور با خبرنگاران بدل شد.

رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه گفت: «او بالا ترین مقامات کشور را فریب داده است. رئیس دولت، دولت، پارلمان و از این طریق همه فرانسوی ها را فریب داده است. این مساله ای غیرقابل بخشش و همچنین توهینی به جمهوری است. اتهامات نیز به خودی خود غیرقابل تحمل است.»

در حالی که وزیر پیشین بودجه طی چهار ماه اخیر داشتن هرگونه حساب بانکی اعلام نشده را تکذیب کرده بود، دادستان عمومی ژنو اعلام کرده که آقای کائوزاک، به مقامات بانک یو بی اس در سوئیس اجازه داده است تا جزئیات حساب بانکی وی به دادگستری پاریس منتقل شود.

خبر وجود حساب بانکی اعلام نشده آقای کائوزاک، در خارج از کشور برای نخستین بار توسط وب سایت مدیا پارت، از رسانه های پرمخاطب فرانسه منتشر ولی از از سوی دیگر رسانه جدی تلقی نشد.

ادویی پِلِنِل، سردبیر مدیا پارت با انتقاد از خبرنگاران فرانسوی می گوید: «خیلی ساده، این ضربه ای بزرگ به جمهوری است. این نشان می دهد که فرانسه یک دموکراسی ضعیف است. دموکراسی لرزانی که در آن شما نمی توانید به افشاگری دست زنید اما به محض اینکه چیزی برملا شود قدرتمداران شروع به فعالیت و دستور به اجرای عدالت می دهند.»

جیانی ماجی، خبرنگار یورونیوز در پاریس گزارش می دهد که: «روزنامه نگاری تحقیقی از مُدافتاده دلیل یک زمین لرزه سیاسی واقعی شده است. زمین لرزه ای که عواقبی غیرقابل پیش بینی نه تنها صرفا برای دولت حاکم که احتمالا برای تمامی سیاستمداران فرانسوی در پی خواهد داشت.»

 
 
 

hanifhidarnejad@yahoo.de | استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است | Copyright©www.hanifhidarnejad.com 2005-2023