- شنبه 2 تير 1403

 
 
 
 
 
حقوق بشر
پناهندگی / اقامت
مهاجرت/انتگراسیون
جامعه/روحی-اجتماعی
مصاحبه / گفتگو
دیدگاه ها
ترجمه
پایان نامه
در دیگر رسانه ها
فیلم و صدا
درباره من
درباره سایت
Asyl / Aufenthalt
Menschenrechte
Über
 
 
کارت شناسایی مشترک اروپایی؟ چاپ ارسال به دوست
30 مهر 1391

اتحادیه اروپا: کارت شناسایی مشترک اروپایی؟

یورو نیوز، 19.10.2012: در برنامه این هفته سخن شما، ماریو از اتریش پرسش زیر را مطرح کرده است:

“می خواهم بدانم که آیا در آینده ای نزدیک، داشتن کارت شناسایی مشترک برای همه شهروندان اروپایی در نظر گرفته شده است؟ “

کریستوف شابرو استاد حقوق دانشگاه لیون 2 پاسخ می دهد:

“کارت شناسایی یک سند رسمی است که توسط مقامات یک کشور برای اثبات هویت و ملیت افراد صادر می شود. از این کارت در بعضی موارد همچون امور اداری و گاهی اوقات میان اشخاص برای تصدیق یک معامله یا چک استفاده می شود.

رفت و آمد آزادانه افراد و گسترش روابط تجاری در سراسر اتحادیه اروپا، اوراق هویتی ای را برای شهروندان اتحادیه می طلبد که به شیوه ای مطمئن، نه تنها پاسدار هویت فیزیکی آنها باشد بلکه از هویت مجازی آنها بر روی اینترنت هم حمایت کند.

پروژه ایجاد کارت شناسایی اروپایی اوایل دهه گذشته بدلیل مشکلات فنی، اداری و سیاسی نیمه کاره رها شد. اما بجای آن در ماه مه 2008 پروژه استفاده از کارت هویت ملی الکترونیکی در سراسر مرزهای اتحادیه اروپا در دستور کار قرار گرفت.

این پروژه که با مشارکت داوطلبانه اعضا عملی می شود در صدد ایجاد اوراق هویتی یکسان در سطح اروپا نیست و فقط یک کدبارخوان الکترونیکی بر روی کارت ملی افراد اضافه می شود که به آنها اجازه می دهد از کارت خود در همه کشورهای اتحادیه اروپایی بدون مشکل استفاده کنند. در حال حاضر 18 کشور به این پروژه پیوسته اند.

اجرای این پروژه از ژوئن 2012 آغاز شده و دامنه آن شرکتهای بازرگانی و روابط اداری آنها را هم در بر می گیرد. یک امضای الکترونیکی با شرایط امنیتی بالا به آن اضافه شده که صحت تمام مبادلات بانکی روی اینترنت را تایید می کند.

این آزمایش در نهایت می تواند منجر به ایجاد یک کارت هویت مشترک اروپایی برای اروپایی ها شود یا جای اوراق هویتی ملی را بگیرد.

تا آن زمان، سیاست حال حاضر عمدتا بر مبنای ایجاد هماهنگی بیشتر بین کارتهای شناسایی ملی است که به دارندگان آنها امکان استفاده در تمام کشورهای عضو و در صورت نیاز از روی اینترنت را بدهد. این پروژه که اجرایی شدن آن ساده بنظر می آید، شاید یک نکته منفی داشته باشد و آن اینکه مانع گسترش روحیه هویت اروپایی می شود.”

شما هم می توانید سئوالات خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. اگر می خواهید پرسشی را در برنامه “سخن شما” مطرح کنید لطفا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

Copyright © 2012 euronews


 
 
 

hanifhidarnejad@yahoo.de | استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است | Copyright©www.hanifhidarnejad.com 2005-2024